Pozitif Enerji Beden Hareketleri (PEBH)


4 - PEBH

4.5 - Pozitif Enerji (PE) Nedir?


<< Önceki Bölüm      |      Sonraki Bölüm >>


İlk bölümden okumaya başlayın >>      |      Tüm bölümlere göz atın >>

Yazı: ALTAR BAYKAL

PEBHnin çıkış öyküsünü ve temelindeki mantığı paylaştık… ancak hareketlerin adında yer alan pozitif enerji (PE) hakkında konuşmadık; oysa PE, hareket etmek kadar önemli bir konudur. Bu bölümde PEnin ne olduğu hakkında bilgi paylaşacağım.

722 sistemine göre makrokozmos, yani içinde yaşamakta olduğumuz evren, öncel ve bütünü ile pozitif (mutluluk dolu) bir yapının olumsuz bir güç tarafından saldırıya uğraması ile ikiye bölünerek var olmuştur. Bu konuda bilgi almak için Yasam Amaci (Bölünen Evren teorisi bilgileri) başlıklı yanıtın bulunduğu linki ziyaret edebilirsiniz.) Söz konusu bilgi çok farklı uygarlıkların yaratılış mitinde ve dolaylı olarak Yahudilikte (Tevrat, Yaratılış bölümünde) anlatılır.

Pozitif enerji, bu öncel evrenin elektromanyetik (EM) radyasyonudur.

[Bilim insanlarına göre EM'nın, bilinenden farklı şekilde, farklı yapıda bir versiyonu da bulunmaktadır. Söz edilen yapı beyinde, CMF (Conscious Mental Field) şeklinde adlandırılır.

A testable field theory of mind-brain interaction. Journal of Consciousness Studies
Benjamin Libet - 1(1) 119-126.
Bu alan; EM, gravitasyon vb. benzeri bildik fiziksel alanlar kategorisinde değildir. (…) Bilinen fiziksel alanları andırabildiği düşünülebilir, ancak CMF bilinen fiziksel aracılarla araçlarla doğrudan gözlenemez, gözlemlenemez. ]

Elektromanyetizma (EM), her elektrik alanın bir manyetik alan yapması, manyetik alanın da elektrik alan yaratması, bunların birbirini var ederek akmasıdır.

EM, farklı ışınlardan (radyasyonlardan) meydana gelir. (Radyasyon, sadece enerjinin akması manasındadır.) Bunlardan biri ışıktır. Işık da bir EM radyasyondur.

EM ışınlar, frekanslarına göre bir çizelgeye dizilmiş ve buna EM spektrum (ya da EM tayf) adı verilmiştir. Bu cetvelin ortasında ışık vardır.

Işıktan sağa doğru (ya da cetveli dik tutarsak yukarı doğru) artan frekanslar, sola doğru (ya da aşağı doğru) düşük (azalan) frekanslar dizildir.

Işınlar sağa gittikçe (frekanslar büyüyüp, dalga boyları küçüldükçe) artan biçimde insan sağlığına zarar vermeye başlar, ölümcül bile olabilirler. Ultraviyole, X ışınları, gama ışınları bu yandadır.

Tayfın solunda, ya da aşağısında yer alan ışınlar ise zararsız olmanın ötesinde, insana yararlıdırlar. Örneğin MR çekilmesine yarayan ve mobil cihazlarda kullanılan radyo dalgaları ve sağlık veren infra red (kızıl ötesi ışın) bu yandadır.

Bu ışınlar zaman içinde, artan teknolojiye paralel şekilde, tek-tek keşfedilmişlerdir. Ezoterizme göre tayfın solunda da, sağında da (ya da üst tarafında da, alt tarafında da) keşfedilecek farklı ışınlar vardır.

PE; tayfın solunda (ya da altında) olan ama henüz keşfedilmemiş ışındır.
NE; tayfın sağında (ya da üstünde) olan ama henüz keşfedilmemiş ışındır.

Pratik açıdan (hareketler açısından) bakılırsa PE, makroda bölünmüş halde bulunan "enerji" ve "rahatlık" (eylem/huzur, aksiyon/doyum) adlı iki kavramın birleşmiş (bölünmemiş) halidir. Bu yapıya "canlılık" (yaşam gücü, hayat enerjisi) denilebilir.

PE, yani canlılık; bölünmüş olduğu için pek tanımadığımız bir "enerji dolu rahatlık"tır.

İlk bölümden okumaya başlayın >>      |      Tüm bölümlere göz atın >>


<< Önceki Bölüm      |      Sonraki Bölüm >>

Bana mesaj yollayın! Siteme Üye Olun!

Design: Altar-Stil Team - Content: Altar Baykal    |    Copyright 2023 © altar-stil.com - © Telif Hakkı 2023, Tüm Hakları Saklıdır